Bebek Maması çeşitleri - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

16 Aralık 2019 Pazartesi

Bebek Maması çeşitleri

Bugün sizlerle bazı bilinen ve tercih edilen bebek maması çeşitlerini paylaşacağım. Çocukların sağlığı için gelişimi için en faydalı süt kesinlikle tartışmasız anne üstüdür. Ancak, Bazı anneler doğum yaptıktan sonra yeterince süt olmaz ya da çocuk emzirirken çocuk dilediğince doymaz bu durumda mecburen alternatif olarak bebek maması tercih ederiz.
Anne sütünün eksik yada az olduğu durumlarda tercih edeceğimiz Bebek mamasını kesinlikle araştırıp dikkatli bir karar verip almamız gerekir. Bugün piyasada birçok bebek maması çeşidi bulunmaktadır. Ancak bunlar hepsi aynı değildir.
Kimisi bebek sağlığı için yararlı bazıları ise bebeklerin sağlığı için tehlike arz edecek mamalar vardır. Bunlara çok dikkat etmemiz gerekir öncelikle şunu belirtmek isterim anne sütüne en yakın olan süt inek üstüdür. Ancak yapılan araştırmalarda inek sütünün yeni doğmuş çocuklara zararlı olduğu görülmüştür. ve Uzmanlar bu konuda şunu söylüyor. Kesinlikle 1 yaşından ya da 1 buçuk yaşından önce Çocuklara inek sütü verilmemesi gerektiği konusunda uyarılar yapmaktadır.
Peki bebek maması alırken nelere dikkat etmemiz gerekir. Öncelikle bebek maması alırken Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekiyor. ikinci bir husus bebek maması mı içindeki maddeler besin değerleri ve benzeri şeyleri okumamız gerekir. bebeğimiz, en iyi en uyumlu, mamayı almamıza dikkat etmemiz gerekir. bebek maması alırken ambalajına çok dikkat etmemiz gerekir.
Hasar görmüş yırtılmış bir bebek maması kesinlikle almayın, hasar görmüş veya ambalajı delinmiş bir bebek maması Muhtemelen hava almıştır ve hava almış bir bebek maması kesinlikle içindeki besin değerlerini ve vitaminlerini kaybetmiştir. Bu yüzden hiçbir şekilde almamamız gerekiyor.
Aldığımız Bebek mamasını açtıktan sonra üzerindeki tarihe göre ne kadar sürede tüketilmesi konusunu dikkate almamız gerekiyor. Çünkü açılmış bir bebek maması uzun süre bekletildiğinde bozulur besin değerini yitirir ve çocuklarda zehirlenmelere kadar yol açabilir.
O yüzden tüketilme tarihini mutlaka dikkate almamız gerekir. Bir başka dikkat etmemiz gereken konu ise şu: kullanacağımız Bebek mamasını Çocuğun yaşına göre kullanmamız gerekiyor. Bebek mamasının üzerindeki ölçüleri dikkate alarak eczanenin tavsiye ettiği ya da doktorun tavsiye ettiği ölçülerde kullanmak gerekir. Aksi takdirde belirtilen ölçülerin dışında kullanıldığı zaman Bebeğinizin gelişimi açısından zararlı olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa