Çocuk Örgü Yelek Modelleri - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

5 Aralık 2019 Perşembe

Çocuk Örgü Yelek Modelleri

Örgü sanatı olarak bildiğimiz el sanatının bayağı Uzun bir geçmişi vardır. Ülkemizin batısında pek yaygın olmasada yinede uğraşan vardır. Özellikle Anadoluda yaygın olan el sanatı emek isteyen zahmetli bir sanattır. Ama şuda var bir örgü modeli nedakar uğraştırsada yorsada işin sonunda ortaya çıkan eser o yorgunluktan eser bırakmıyor. Bir çok kadın bu sanatı hobi olarak, boş zamanını değerlendirmek boşa geçirmemek için yapar. Kimi birine hediye etmek için günün uğraşından arta kalan zamanında yapar.Örgü sanatı Türk Kadınının hayatındaki yeri ve önemi büyüktür Bir çok aile geçimini, örgü örerek ve bunları satarak sağlar.
Sizler sunduğum modellerin tamamı el emeği göz nurudur.Eşim, annem, halam, teyzem,daha sayamadığım bir çok kişinin oğlum için yaptığı yelek modelleridir.
Hepsinin ayrı bir yeri ayrı bir değeri var benim için paha biçilemez modeller. Belki basit gibi duruyor ama emin olun bunların bazı modellerini annem yaparken şahit oldum. Gerçekten emek isteyen sabır isteyen bir iş.Bu durumdan şunu anladım.
Bir işi yaparken o iş için emek verilmişse o işe abır gösterilmişe mutlaka sonunda o iş güzel olur.Ve o yorgunluğu unuturuz insana. Hayatımıza renk katan canımızın bir parçası olan çocuklarımız için her zaman herşeyin en güzelini almak veya yapmak isteriz.
Rengarenk örgü yelek modellerimizden bir tanesi görmüş olduğunuz beyaz düğmeli model.oğlunun ilk üstüne giydiği model. Modele baktığımızda son derece güzel, göze hoş gelen ince örgü detayları ile sade bir model.yelekte kullanılan düymeler son derece yeleğe uyum sağlamış.
Kapşonlu yelek modelimiz, çocukların gönlünde taht kuran yeni nesil çocukların hemen hepsinin sevdiği pepe karakterinin üzerine işlenmiş olması yeleğe gayet cıvıl cıvıl bir görünüm kazandırmıştır. Mavi ve kırmızı iple beyaz uzerine yapılan Pepe resmi oldukça şirin mi şirin bir güzellik kazandırmış. Ayrıca yeleğin boyun bölümün altında bulunan kırmızı 2 adet düğme yine Pepe resmi ile uyumulu ol ası gözden kaçmayacak bir detay.
Bu modelimiz diğer modellere nazaran biraz daha rahat yapılan bir model. Beyaz ve sarı iple yapın bu yelek modelinde ve yaka yapılmış olması gayet güzel düşünülmüş bir detay. Veyin yeleğe kullanırlan sarı renk düğmeler oldukça talı duruyor modelde.
Detaylıca baktığınızda yeleğin üzerindeki değişik örgü detaylarını göreceksiniz. Gerek işçiliği ile gerek zor modeli ile size sunduğum Bo modelin yapın tam 2 aydan fazla sürdü. Modelde farklı farlı desenleri görmüşsünüzdür ve bu desenler modelin güzelliğini kalitesini ortaya koymuştur.Uzun kollu bu Modelimizin üzerine mavi iple yapılan mavi benekli örgü deseni modele ayrı bir zenginlik kazandırmıştı.
Sadeliği ile ön planda olan bu Yelek modelimiz diğer model gibi zor ve işçilinde sabır isteyen bir model. Uzun kollu modeller kısa kollu modellere göre yapımı daha zor ve daha uğraştırıcıdır. Gögüs bölümünde dantel deseni örülmüş olup geri kalan kısımlarında daha sık örüşmüştür. Sadeliği üzerine dikilmiş olan renkli düğmeler yeleğimizin sadeliğini bozmamış aksine çok güzel bir şıklık katmıştır.
Ve son modelimiz kısa kollu beyaz sade bir model. Renkli düğmeler sadeliğe apayrı canlılık katmış.Kısa kollu olmasına rağmen zor bir model. Evet sizlerle paylaştığım ütün bu çocuk yelekleri hepsi Binbir emek harcanarak yapılmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa