Ispanak Çorbası - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

27 Aralık 2019 Cuma

Ispanak Çorbası

Kış aylarının olmazsa olmazı çorba çeşitlerinden Bugün sizlerle ıspanak çorbasının yapacağız. Tarifleri ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Ispanak çorbası diğer çorbalara göre ekşimsi tadıyla gayet hoş ve kış aylarında tüketilmesi gereken önemli bir çorbadır. Sağlık açısından ıspanak çorbasının lezzetli olmasını istiyorsanız önemli püf noktalarından birisi çorbada kullanacağınız ıspanağın kesinlikle taze olması gerekir, taze olmadığı zaman Kesinlikle o yemek sağlıklı ve lezzetli olmaz Şimdi sizlerle yemeğimizin malzemelerini paylaşacağız. MALZEMELERİMİZ ISPANAK, SOĞAN, SALÇA, PİLAV, SUMAK
Öncelikle ıspanağı mızı doğrayıp bir süzgece koyup suyunu iyice süzülmesini sağlayacağız. Ardından soğanlarımızı doğrayıp kavanoza biraz yağ koyduktan sonra soğanlarımızı üzerine ekleriz. Yağın içine eklediğimiz soğanlarımızı iyice kavururuz.
soğanlarımızı Biraz kavurduktan sonra üzerine salçamızı. Soğanlarımızı üzerine salçamızı ekledikten sonra iyice karıştırıp soğan ve salçamızı kavururuz, bütün bu işlemlerden sonra suyu iyice süzülmüş olan ıspanağı mızı salça ve sorunlarımızın üzerine ekliyoruz. Ardından iyice karıştırıyoruz ıspanak larımız iyice kavurduktan sonra,
, Ardından pilavı mızı ekleyip iyice karıştırdıktan sonra çorbanıza ekşi tat katması için daha önce hazırladığımız sumak suyumuzu malzemelerimizin üzerine ekleriz.
çorbamızı ekşi olmasın için hazırladığımız sumağı mızı ekledikten sonra 3 su bardağı sıcak su ekleyip son olarak çorbamızı baharatlarını ekleriz bütün bu işlemlerden sonra çorbamızı 20-25 dakika pişirmeye bırakıyoruz ve çorbamız piştikten sonra 10-15 dakika dinlendirdikten sonra yemeye hazır hale gelmiş olur.
Afiyetle yiyebiliriz ıspanak çorbamızı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa