Kaşarlı melemen - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

31 Aralık 2019 Salı

Kaşarlı melemen

Slm bu sabah sizlerle klasik bir lezzet olan Kaşarlı melemen yapalım. Melemen yapımı pratik lezzetli bir yemektir. Yemek konusunda az olsada deneyimi olan hemen herkes rahatlıkla yapabilirler. Her yemek olduğu gibi yemeğimizi yaparken dikkat etmemiz gereken bazı püf noktaları var. Yemeğimizin lezzetli olması için yemeğimizin pişme süresine yemeğimiz de kullanacağımız malzemeler tuzuna biberine vb şeylere dikkat etmemiz gerekir. Şimdi yemeğimizi yapmaya başlayalım. MALZEMELERİMİZ
Melemennimizi yazın kış için yaptığımız nelemenlik konserveden yapacağım önce melemenlik konserveyi tavaya boşaltıp pişirmeye bırakırız konservedeki domates ve biberler daha önce piştiği için 5 dk falan pişmesi yeter.
Domates ve biberler piştikten sonra, yumurtalarımızı bir kaseye kırıp iyice çırpalım çırpma işleminden sonra yumurtaları domates ve biberlerimizin üzerine eşit şekilde dökelim.
Yumurtalar da piştikten sonra enson olarak taze kaşar peyniri izinde yemeğimizin üzerine dağıtarak ocağımızın altını kapatırız.
MELEMEN YEMEĞİMİZ HAZIR AFİYET OLSUN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa