Kaşmir Halı Modelleri - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

16 Aralık 2019 Pazartesi

Kaşmir Halı Modelleri

Evimizin en önemli eşyalarından biri de halıdır. Evimizin dekorunu dizaynını ön plana çıkaran halı binlerce çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden hemen hepimiz halı seçiminde çok kararsız kalıyoruz. Yıllardan beridir ürettiği kaliteli ve kullanışlı halılarla halkın memnuniyetini kazanan Kaşmir Halı bu seneki modelleri de yine birbirinden güzel ve rengarenk. Halı alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Öncelikle halı alırken hepimizin aklına gelen ilk şey bir halıya vereceğimiz paranın miktarına karar vermeliyiz.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki halı uzun süre kullanacağımız bir ev eşyası olduğu için kesinlikle her zaman kaliteli ve markası belli olan bir halı almalıyız. Bu gün çok ucuza halı bulmak mümkün ancak çok ucuza alacağımız halı evimizde kullanabilecek miyiz, hijyenik mi, uzun ömürlü mü bunlara çok dikkat etmeliyiz. Genellikle çok ucuza satılan halılar markası ve kalitesi belli değildir. Onun için aldığımız Halıdan sonradan pişmanlık duyabiliriz.
Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus halının nereye kullanılacağı Örneğin büyük bir salonunuz varsa ve salonunuz güneş görüyorsa şık gösterişli çok açık renk olmayacak şekilde bir halı kullanabilirsiniz. Çünkü Güneş gören evler daima aydınlıktır. Bunun için çok aydınlık olan evler halının rengini pek göstermez. Bunun için biraz daha kuyu birini seçebilirsiniz ancak aldığımız halı bir oturma odasını kullanıyorsanız ve odanız Güneş görmüyorsa mutlaka açık bir renk tercih etmeniz gerekir.
Dikkat edilmesi gereken başka bir diğer husus halıyı kullanacağınız alanın ölçüleri Öncelikle halıyı koyacağınız alana halıyı koyduğunuz zaman kesinlikle tamamını kaplamaması lazım. Halı kullanım alanını, tamamen kapladığı zaman ortaya Çok hoş bir görüntü çıkmaz ortamı boğar. Örneğin halıyı kullanacağınız alanda koltuk ya da mobilya takımı varsa, halı koltukların ya da Mobilya takımlarının altına girmemesi lazım.
Çünkü temizlik yapıldığında her seferinde mobilyalar ya da koltuklar kaldırılıp halıyı altından çekmek güç olabilir. Bu yüzden halı kullanacağınız alanın etrafında mutlaka biraz boşluk kalması gerekiyor. Aalı alırken halıyı kullanacağımız alanda bulunan mobilyalara Koltuk takımlarına göre seçim yapmamız gerekir.
Örneğin salona kullanacağımız bir halıyı salonda bulunan koltuk takımlarının rengine göre dizayn etmemiz gerekir. Aksi takdirde alanda bulunan Koltuk takımlarına zıt bir halı aldığımızda ortamda Çok da hoş olmayan bir görüntü oluşur.
Renkler birbirine zıt olduğu için göze hoş gelmez halı alırken mutlaka halı da kullanılan malzemelere ipliklere dikkat etmemiz gerekir. Alacağımız halı kire lekelere karşı dayanıklı mı değil mi bunlara dikkat etmemiz gerekir. Bazı halılar vardır ki üzerine bir damla leke bile düştüğü zaman kesinlikle çıkmaz ve leke bırakır.
Ancak kaliteli bir halının üzerine leke ya da çay kahve gibi içecekler döküldüğü zaman leke tutmaz rahatlıkla çıkarabilirsiniz. O yüzden bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. Yıllardır kalitesiyle markasıyla hep gündemde olmayı başaran Kaşmir Halı birçok değişik modelde değişik desenlerde halı üretmektedir.
Bugün sizde bir halı Almaya karar verdiyseniz mutlaka Kaşmir Halı mağazasına gitmenizi tavsiye ederim eminim ki istediğiniz tarzda istediğiniz evde bir halı, bulabileceksiniz. Her zaman sattığı ürünlerin arkasında duran Kaşmir Halı bu yıl da birbirinden güzel birbirinden şık halılar üretmiştir. Kaşmir halılar leke tutmaz kalitelidir, uzun ömürlüdür, kısa zamanda solma yapmaz, evinizin her alanında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir markadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa