Kıymalı ıspanaklı gözleme - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

7 Aralık 2019 Cumartesi

Kıymalı ıspanaklı gözleme

Günaydınlar herkese, bu gün sizlerlele hayır diyemeyeceğimiz bir bir lezzeti paylaşmak İstiyorum. Bir Çoğumuz illaki bu lezzeti tatmıştır , gerek evde anemizin elinden gerek sokakta teyzelerin abların elinden yemişizdir. Gözleme alternatifi çok olan bir yamektir. Peynirli, patatesli, ıspanaklı, kıymalı, Kaşarlı, bir çok çeşidini saymak mümkün. Ancak ben sizlere kıymalı ıspanaklı gözleme tarifini vereceğim. Evet gözlemememizi yapmaya başlayalım. Öncelikle gözlemem izin malzemeleri olan ıspanağı doğrayıp kıymaya birlikte yağda kızartırız.malzemelerimizi kızartıktan sonra bir kaba boşaltırız.
Ardından hamurumuzu açarız hamurumuzu açarken çok dikkat etmeliyiz.Hamurumuzu çok ince açmamaya özen göstermemiz gerekiyor. Çünkü ince açarsak gözlemem izin iç harcı dışarıya taşar yanar. Onun için bu konuya dikkat etmemiz lazım.
Açtığımız hamurumuzun içine hazırladığımız iç harcın kıyma ve ıspanak karışımını hamurumuzun üzerine ölçülü ve eşit bir şekilde koyduktan sonra hamumurumuzu tavaya koyup pişmeye bırakırız.
Gözlememiz yaklış 3 - 4 dakika tavada çevirdikten sonra Gözlememiz kızarıp piştikten sonra Kıymalı ıspanaklı gözlememizi Afiyetle yiyebiliriz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa