Meyve Çeşitleri - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

15 Aralık 2019 Pazar

Meyve Çeşitleri

Insan sağlığını yakından ilgilendiren meyveler oldukça insan hayatında önemli bir yeri vardır faydaları saymakla bitmez. Her meyvenin insan sağlığı için farklı bir faydası vardır. Gerek bağırsaklarda gerek diş sağlığı için gerek enerji için meyvelerin birçok faydası vardır. Özellikle mevsiminde tüketilen meyveler insanın vücuduna gerekli olan besinleri ve enerji verir. meyvelerin bazı faydalarını şöyle sıralayabiliriz. Kansızlığa iyi gelir, bağışıklık sistemini güçlendirir,bağırsaklara iyi gelir, Kolesterolü dengeler, hücreleri yenileme de oldukça etkilidir daha birçok sayabiliriz.
, greyfurtun faydaları C vitamini bakımından meyveler arasında en zengin meyvedir. Sindirimi kolaylaştırır. Özellikle kış aylarında Soğuk havalarda diyet yapanlar için erken kilo verdirir. Greyfurt karaciğer bakımından da oldukça etkili bir meyvedir karaciğerin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Cilt bakımından da oldukça etkili bir meyvedir. cildin güzelleşmesi açısından önemli bir etkisi vardır baktırdım eklemlerdeki ağrıları azaltma da da oldukça etkilidir.

Elmanın başlıca faydalarından bazıları şunlardır özellikle karaciğer ve mideye çok iyi gelmektedir. Karaciğer hastalıklarını önler romatizma ve kanser hastalıklarını neredeyse yarıdan yarıya azaltır. Elmada portakal mandalina ve greyfurt gibi C vitamini bakımından zengindir. Elma kısa sürede zayıflatma özelliğine sahiptir. sindirimi kolaylaştırır yediklerimizi hazm etmemizi sağlar, kemikleri güçlendirir, romatizma hastalıklarını Önler beyin sağlığı açısından oldukça önemli bir yeri vardır. Bunlar sadece elmanın faydalarından birkaçı elmanın daha birçok insan sağlığı için faydaları vardır. Gözlerde iyi görmeyi sağlar göz sağlığı için de oldukça faydalıdır.
B vitamini bakımından oldukça zengin olanlar Kalp sağlığı için de çok faydalı bir meyvedir. Eklem ağrılarına çok iyi gelir gerek tanelerinde gerekse kabuğundaki su faydası çoktur. Özellikle kabuğundaki su sıkılıp yüze sürüldüğünde yüzdeki ölü derileri canlandırma özelliğine sahiptir. genellikle sonbaharın bitiminde kış ayının başlangıcında olan bu meyve düzenli tüketildiğinde diyet yapan insanlar için kilo verme özelliğine de sahiptir. Özellikle Doktorlar iştahsızlık yaşayan çocukların bu meyveyi tüketmelerini tavsiye ediyor.
Özellikle soğuk algınlığında önemli bir etkisi olan mandalina grip gibi hastalıklara da iyi gelmektedir. C vitamini bakımından zengin olan bu meyve sindirimi kolaylaştırır. Şeker hastalığı yaşayan insanlar için kan şekerini düzenler. Tansiyon sorunu yaşayan insanların tansiyonu dengeler ve göz sağlığı için oldukça faydalı bir meyvedir. Özellikle ılıman iklimde yetişir. Diğer meyvelerde de olduğu gibi mandalinanın da cilde iyi geldiğini söyleyebiliriz.
Diğer meyvelere göre kivi büyük çok tadı kendinde barındıran mucize bir meyvedir özellikle E vitamini bakımından çok zengindir. Ciltteki kırışıklıkları azaltmada oldukça etkili bir meyvedir. Vücudunda sivilce sorunu yaşayan insanların mutlaka tüketmeleri gereken bir meyvedir. C vitaminin oldukça yüksek olan bir meyvedir. C ve E vitamini bakımından zengin olan bu meyve saç dökülmelerine de etkisi vardır saç dökülmelerini yarıdan yarıya azaltır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa