Patik Örgü Modelleri - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

11 Aralık 2019 Çarşamba

Patik Örgü Modelleri

Örgü sanatı yüzyıllara dayanan geçmişi ile günümüzdede değerini önemini yitirmeyen adeta Türk kültürü nün sembolü haline gelen bir el sanatı dır. Farklı yörelerde farlı modellerde örgü sanatı ile birçok giyim ve ev eşyaları yapılmaktadır. Bunlar çorap, patik, yelek, kazak, halı, yolluk gibi emek verilerek bir çok sey yapılmaktadır.Örgü sanatı yıllar geçmesine rağmen teknolojinin, hazır giyim şirketlerinin çoğalmasına rağmen hiçbir zaman değerini kaybetmemiştir.
Aksine dahada popüler hale gelmiştir.Sizlerlere örgü sanati ile içine emek verilerek yapılmış örgü patik modellerini sunmak istedim. Her modelde ayrı bir emek ayrı bir duygu var.
Patik örücülüğünde patiklere örülen desenler, resimler, yazılar, patiğin kalitesini ve harcanan emeğin bir göstergesi olmuştur.
Genellikle hediye edilmek üzere yapılan patik örücülüğü,Çeyiz sandıklarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Örgü sanatı birçok insan için vazgeçilmez bir Hobi haline gelmiştir.
Sizinle paylaştığım bu modellerin bazıları 2 şiş ile bazılar 3 bazılarıda 4 şiş ile yapılmıştır. 2 şiş ile yapın modeller genellikle basit modellerdir. Yani basit derken yapımı daha kolay fazla uğraştırmayan modellerdir.
resimdeki patik modelimiz tığ ile yapılmıştır beya ve siyah iple yapılan modele terlik görüntüsü verilmiştir. Önü ve kenarları oldukça açık bu model simli iple örülmüştür.
Yeşil ve bordo renk ip kullanılarak yapılmış olan patik modelimiz desenleri ile çok hoş gözüküyor. Kış aylarında ev içerisinde ayaklarımız üşümesin diye giyebilwceğimiz ideal bir model.
Çoğunlukla sarı ip kullanılan bu mdelimize parmak ve topuk bölümüne siyah ip ile farklı desenler yapılmış olması ayrı bir tatlılık katmış patiğimize.
El emeği göz nuru ile Binbir emek verilerek yapılmış rengarenk örgü patik modellerimiz. Sizlerde böyle cıvıl cıvıl modeller giymek istiyorsanız ama örgü örmeyi bilmiyorsanız mutlaka öğrenin. Emek isteyen uğraş isteyen bir sanat olsada işin sonda ortaya çıkan eser yorgunluktan eser bırakmıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa