Sebzeli Makarna - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

15 Aralık 2019 Pazar

Sebzeli Makarna

Bugün sizlerle sebzeli makarna yemeğinin tarifini paylaşacağım makarna yemek çeşitleri arasında biraz daha yapımı kolay bir yemektir. Her Ne Kadar Kolay Olsa da kısa sürede yapılan bir yemek olsa da kesinlikle kıvamını tutturmak o kadar da kolay değildir. Diğer yemeklerde de olduğu gibi bir yemeğin lezzetli olabilmesi için mutlaka O yemekte kullanılan malzemelerin ölçülü orantılı ve kıvamında kullanılması gerekiyor. Aksi takdirde Bunlar ölçülü kullanılmadığı zaman yemeğimizin kıvamını tutturamayız. MALZEMELERİMİZ: 200 gr KIYMA 3 ADET DOMATES 4 ADET SİVRİ BİBER 1 DEMET MAYDANOZ 1 YEMEK KAŞIĞI SALÇA İSTEĞE PYL BİBER Öncelikle makarna mızı haşlıyoruz makarna mı haşlandıktan Sonra makarna mızı bir süzgece boşaltıp suyunun süzülmesini bekliyoruz.
Ardından domates biber maydanozomuzu ufak ufak doğruyoruz sebzelerimizi doğradıktan sonra bir tencereye yağ koyup kıyma mızı kavuruyoruz. Kıymamız kavurduktan Sonra ardından biberlerimizi ekliyoruz. Biber ve kıyma mızı biraz daha yağda karıştırdıktan sonra üzerine domates lerimizi ekliyoruz ve son olarak maydanoz larımızı ekleyip biraz kavurduktan sonra üzerine salçamızı ekliyoruz.
Salça ile birlikte malzemelerimizi karıştırdıktan sonra makarna mızı ekliyoruz. Makarna mızı da tenceremize boşalttıktan sonra sebzelerimiz ile birlikte 3-5 dakika karıştırdıktan sonra ocağımızın altını kapatıyoruz. Yemeğimiz yaklaşıp 5-10 dakika dinlendikten sonra bir servis tabağına alıp afiyetle yiyebiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa