Sebzeli mercimek çorbası - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

2 Aralık 2019 Pazartesi

Sebzeli mercimek çorbası

Merhabalar Bugün sizlerle Kış aylarının olmazsa olmazı günün bütün yorgunluğunu içtikten sonra üstünüzden atan sebzeli mercimek çorbasını paylaşıyorum sebzeli mercimek çorbası özellikle kış aylarında sofradan eksik olmayan bir yemektir. Özellikle soğuk algınlığına yakalandığımızda ilk tercih ettiğimiz yemektir bazen bir ilaç niyetine bile kullanılır. hemen hemen bütün restorantlarda yemeklerin yanında masada yerini alır. Ama kesinlikle evde yapılan çorbanın tadı bir başkadır Bugün sizlerle sebzeli mercimek çorbasının nasıl yapıldığını anlatacağım. Özellikle yemeklerden önce çorba içmemizin sebebi sindirimi kolaylaştırır ve yediğimiz yemeği kolayca hazm etmenizi sağlar.
Sebzeli mercimek çorbasından kullanılan malzemeler: Kuru Soğan Havuç Patates Salça Kuru soğan havuç ve patatesi önce doğruyoruz sonra doğradığımız malzemelerimizi yağda kavuruyoruz soğan ve havuçlar yağda kavurduktan sonra üstüne Biraz salça eklenir salçayla da birlikte birkaç dakika yağdan Marine edildikten sonra Üstüne üstüne çorbamızı ekleriz bu malzemeleri hepsini birlikte yağın içinde kavurduktan sonra daha önce ısıttığımız sıcak suyumuzu üstüne ekleriz sıcak suyu üstüne ekledikten sonra pişirmeye bırakırız yaklaşık çorbamız yarım saat veya 40 dakika içerisinde pişer.
çorbamız piştikten sonra çorbamıza baharat çeşitlerimizi ekleriz baharat çeşitlerimiz ise İsteğe göre pul biber nane karabiber İsteğe göre değişik baharatlarda katılabilir bu baharat çeşitlerimizi ekledikten sonra çorbamızı iyice bir kaşık yardımıyla karıştırır. Ve son olarak çorbamızı blendırdan geçirdikten sonra çorbamız hazır olmuş olur. AFİYET OLSUN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa