Tavuk Ciğer Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

30 Aralık 2019 Pazartesi

Tavuk Ciğer Tarifi

Merhabalar bugün yemek tarifleri'nden sizlerle tavuk ciğer tarifini paylaşacağım. Tavuk ciğer yemeğimiz ciğer patates ve biberden yapılmaktadır. Bütün yemeklerde olduğu gibi yemek yapıldığı zaman kesinlikle yemekte kullanılan malzemeler yemeğin tuzu baharatları mutlaka ölçülü ve kıvamında kullanmak gerekir. Aksi takdirde malzemeleri ölçülü ve orantılı kullanılmayan yemek pek de lezzetli ve sağlıklı olmaz yani yediğimiz yemekten pek bir tat alamayız şimdi yemeğimizi yapmaya başlayalım malzemelerimizi.
TAVUK CİĞERİ PATATES SİVRİ BİBER ve baharatlar Öncelikle malzemelerimizi güzelce yıkıyoruz ve resimde görüldüğü gibi doğruyoruz bütün malzemelerimizi. Ardından yıkadığımız malzemelerimiz den olan ciğerimizin biraz tuzlayıp beklemeye bırakıyoruz.
beklemeyi bıraktığımız ciğerimizi bir tavaya boşaltıp suyunu iyice çektikten sonra,
üzerine biraz yağ ekleyip ardından baharatları da ekledikten sonra ciğerimizi bir güzel kavururuz. Ciğeri ya da iyice kavurduktan sonra daha önce doğramış olduğumuz soğanlarımızı üzerine ekleyip karıştırıyoruz 2-3 dakika boyunca karıştırdıktan sonra soğanı mızda diğer ile birlikte kavururuz
sonra soğan ve ciğerimizin üzerine doğradığımız biberleri mizi ekleyip 2-3 dakika boyunca karıştırıp kavururuz. biberleri mizde kavurduktan sonra son olarak patatesim izi ekleyeceğiz.
resimde görüldüğü gibi küp küp doğranmış olduğumuz patates lerimizi ayrı bir tavada yağda kızart ırız. Patates lerimizi yağda kızardıktan Sonra ciğer, biber ve soğan ımızın üzerine ekleyip biraz karıştırdıktan sonra yemeğimiz servise hazır hale gelmiş olur.
AFİYET OLSUN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa