Tavuk Sote Yemeği - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

19 Aralık 2019 Perşembe

Tavuk Sote Yemeği

Merhabalar Bugün sizlerle hemen hepimizin bildiği tavuk sote yemeği paylaşacağım. Lezzeti ile oldukça beğenilen tavuk sote yemeği yapımı da bir o kadar zor değil. Önemli olan bu yemeğin lezzetini tutturabilmek için kullanılan sebzeler ve ana malzemesi olan tavuğun taze olup yerinde ve ölçülü kullanılmasıdır. Bunlar ölçülü kullanıldıktan sonra yemeğimizin lezzeti mutlaka güzel olur. Tavuk göğsü domates ve biberden Yapılan bu yemeğimizi yapmaya başlayalım _MALZEMELERİMİZ
Öncelikle tavuğun göğüs bölümünü küp küp doğruyoruz. Tavuğunuzu küp küp doğradıktan sonra doğradığımız tavuğu bir tavaya boşaltırız suyunu iyice bıraktıktan sonra üzerine biraz yağ ekleyip Marine ederiz.
Tavuklarımızı Marine ettikten sonra başka bir tavaya biraz yağ Biraz salça koyup karıştırırız. Ardından üzerine biraz pul biber ekleriz Bunları iyice karıştırdıktan sonra yazın biber ve domatesten Hazırlamış olduğumuz konservemizi içine dökeriz Salça ile pul biberle domates ve biber lerimizi iyice Marine ettikten sonra pişirmeye bırakıyoruz.
Biber ve domateslerimizi daha önce piştiği için fazla pişirmeye gerek yok 5-10 dakika içinde domates ve biberlerimiz piştikten sonra kızarttığımız tavuğu muzun üzerine dökeriz. Domates ve biber lerimizi tavuğumuzun üzerine döktükten sonra biraz karıştırıp 5 dakika pişirmeye bırakırız. Tavuk ve biber ve domates Derimiz piştikten sonra yemeğimiz hazır olmuş olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa