Dekoratif Duvar Saatleri Modelleri - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

31 Ocak 2020 Cuma

Dekoratif Duvar Saatleri Modelleri

Günlük hayatımızın yoğun koşuşturması içirisinde zamanla yarışıyoruz sürekli. Gün içerisinde yapacağımız faaliyetleri, planları,randevularımızı, toplantılarımız ve günlük rutin işlerimizi hep zamana göre koordine etmeye çalışıyoruz. Bazen zamanla yarıştığımız bu hayatta bazen zamana yetişemiyoruz, bazen zamana göre yaptığımız hesaplar tutmuyor ve bu yüzden gözümüz sürekli saate takılıyor. Zaman çısında veya ev ekorasyonu,salon dekorasyonu dekoratifi görselliği yönünden duvar saatleri önemli bir aksesuar dır.
Günlük hayatımız içerisinde gittiğimiz mekanlarda, Cafelerde, tiyatro salonlarında illaki duvarı süsleyen, o mekanın duvarında görselliği ile duvara farklı bir görünüm kazandıran bir duvar saati vardır. Mutlaka ilgimizi çeker ister istemez gözlerimiz takılır.
Duvar saatleri geçmiş yıllara nazaran bir zaman aracı olarak kullanılsa da son zamanlarda teknolojinin ilerlemesi ile birlikte daha çok bir ev aksesuarı olarak kullanılıyor.Günlük hayatımızda kullandığımız akıllı telefonlarla gün içerisinde sürekli elimizde olduğundan dolayı bir duvar saatine ihtiyaç duymayız.
Evde olsun iş yerinde olsun zamanı öğrenmek istediğimizde genellikle elimizde yada yanımızda bulunan cep telefonunuzdan bakarız genelde. Hatta günlük olayları, veya sosyal medyada yada günlük işlerimizi telefondan yaptığımız için 5 dakika da bir telefon elimizde olduğu için zamanı öğrenmeye ilgili sorun yaşamıyoruz.
Ancak her ne kadar zamanla ilgili duvar saatine ihtiyaç duymasakta ev dekorasyınunun olmazsa olmazı diyebilirim. Peki evimize, oturma odamıza veya salunumaza alacağımız duvar saati nalıl olmalı alacağımız duvar saatini bir aksesuar aracını yada zamanı öğrenmek içinmi alıyoruz bu konularla ilgili size yardımcı olmaya çalışacağım.
Evinize alacağınız duvar saatini her ne amaçla alırsanız alın Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey alacağınız duvar saatinin evinizin dekoruna stiline uyumlu olup olmadığına karar verdikten sonra seçim yapmamız gerekiyor. Yani alacağımız duvar saati sadece zamanı öğrenmek için almış olsak da mutlaka evinizin dekoruna uyumlu bir duvar saati almanızda fayda var hem görsellik açısından hem de duvarın boş kalmaması açısından oldukça güzel bir görüntü sağlamış olur.
Yukarıda da bahsettiğim gibi bazen gittiğimiz mekanlarda restorantlarda ve benzeri yerlerde duvarda oldukça büyük ve dekoru ön plana çıkaran güzel ve şık saatlerin olduğunu görürüz ve hemen hepimiz beğendiğimiz için o saatin aynısından evimizin duvarında Hayal ederiz ve bazen de hiç düşünmeden gidip alırız.Bunu yaparak yanlış bir alışveriş yapmış oluruz.
Öncelikle o saati almadan önce saati kullanacağımız oturma odası veya Salonun ebatlarını o duvarın büyüklüğünü rengini gözden geçirmemiz gerekiyor.Çünkü saati kullanacağımız alan veya duvar küçük ise o alana kullanacağımız saatinde ebatı Çok da fazla büyük olmaması gerekiyor. Çok büyük olduğu zaman Orantısız bir dekor görüntüsü ile karşılaşırız. Bu da görsellik açısından göz yorar.Dikkat etmemiz gereken belki de en önemli konulardan birisi de alacağımız saatin sesli çalışması rahatsız eder mi etmez mi ona dikkat etmemiz gerekiyor. Bir duvar saatinin sesli çalışması çok küçük bir ayrıntıdır, ancak gece sessizliğe büründüğünde o saatin tik tak ses çıkarması bazı insanları rahatsız etmektedir.
Sizin de bu konuyla ilgili bir rahatsızlığınız var ise saatin sesli çalışmasından dolayı gece rahatsız oluyorsanız kesinlikle alacağınız saat sessiz çalışan bir saat olması gerekir. Bazen birçoğumuz Gecenin bir saatinde kalkıp duvar saatinin sesli çalışmasından dolayı o saatin pilini çıkardıktan sonra uyuduğumuzda olmuştur.
Sizlerde duvar saati alışverişinde mutlaka bu ayrıntıyı dikkate alarak seçim yapmanızda fayda var.Yukarıda paylaştığım duvar saati modelleri ile siz de evinizin dekorunu stilini görsel açıdan ön plana çıkarabilirsiniz. Evinizde oturma odanızda salonumuzda veya işyerinizde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz duvar saati modelleri her ortama uyum sağlayan renk seçenekleri ile bulunduğunuz ortamın dekorunu stilini yasıtacaktır.Oturma odamıza salonumuza nasıl ki bir oturma grubu veya koltuk takımı alırken Özen gösteriyorsa mutlaka Duvar saatini alırken aynı özeni göstererek almamız gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa