El Örgüsü Çocuk Patik Modelleri - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

16 Ocak 2020 Perşembe

El Örgüsü Çocuk Patik Modelleri

El örgüsü sanatı geçmişten günümüze devam eden önemli sanatlardan biridir. günümüzde teknolojinin ilerlemesine rağmen el örgüsü sanatı, hiçbir zaman değerini yitirmeyen aksine daha da popüler bir hale gelmiştir. Yurdun hemen hemen her köşesinde her yöresinde uğraşılan bir sanattır. Genellikle Anadolu'da Doğu Anadolu'da yaygın olan bir sanattır ev hanımlarının günlük ev işlerinden sonra artan zamanlarında yaptıkları el örgüsü birçok insan için Hobi haline gelmiştir.
Kimi insanlar bunu zaman geçirmek ya da hobi olarak yapsa, da bazı insanlar  için gelir kaynağı olmuştur. Bu insanlar Emek vererek yaptıkları el işi örgülerini dükkanlarda veya pazar yerlerinde satarak evin geçimine ekstradan bir gelir sağlamak amacıyla bu işi bir geçim kaynağı olarak görmektedirler.
El örgüsü sanatı Türk milletinin Emekçi kadınların Çeyiz olarak birçok çeşit el örgüsü yapmaktadırlar. Bunlar çocuk patikleri, çocuk yelekleri, kazaklar bir sürü şey sayabiliriz.
Binbir Emek verilerek yapılmış olan bir el örgüsü işi hazır olarak satılan Giyim ürünlerine göre daha önemli ve daha değerlidir.
El örgüsü sanatı çok eski yıllarda sadece yünden yapılmaktadı. Ancak daha sonraki yıllarda el örgüsü için özel olarak yapılan ipliklerle daha da modern bir hale gelmiştir.
Çeyiz sandıklarının olmazsa olmazlarındandır el örgüsü ile yapılmış olan patikler kazaklar yelekler havlular daha birçok şey het genç kızın hem hayalini hemde çeyiz sandıklarını süslemiştir.
El örgüsü sanatı zahmetli bir iştir. Ancak Emek verilerek yapılan her işin sonucunda ortaya çıkan Eser'in verdiği mutluluk, kesinlikle o iş için harcanan zamanı çekilen zahmeti unutturuyor. Sizlerle paylaşmış olduğum çocuk patikleri tamamen %100 el emeği göz nuru ile yapılmıştır.
Annelerimiz Ablalarımız bunları yaparken güzel duygular besleyerek, yaptığı işin içine sevgisini katarak yaptıkları için her zaman ortaya muazzam bir eser koymaktadırlar. Bebek için yapılmış olan bu patikler oldukça kullanışlı cıvıl cıvıl renkleri ile kendine hayran bıraktırıyor. Bir bebeğin tatlılığı kokusu güzel yüzü kesinlikle tartışılamaz ve üzerine giydikleri elbiseler o bebeğe ayrı bir tatlılık ayrı bir güzellik katmaktadır. Görmüş olduğunuz patikleri genellikle kış aylarında minicik bebeklerin minnak ayaklarını sımsıcak tutan ve tatlı görüntüsü ile tasarımı ile oldukça hoş bir modeldir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa