Etli Taze Fasulye Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

9 Şubat 2020 Pazar

Etli Taze Fasulye Tarifi

Taze fasulye insan vücudu açısından birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle diyet yapan insanların tükettiği taze fasulye besin değeri oldukça yüksektir ve kısa zamanda kilo Verdirir.
Sizlerle etli taze fasulye tarifini püf noktaları ile birlikte paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle yemeğimizin malzemelerini sizinle paylaşarak yemeğimizi yapmaya başlayalım.
MALZEMELERİMİZ 500 GR KUŞBAŞI KUZU ET 5OO GR TAZE FASULYE 500 GR DOMATES (Yemeğimizde kullandığımız domates konserve domatesi dir. 1 YEMEK KAŞIĞI SALÇA 4-5 DİŞ SARIMSAK TUZ VE BAHARATLAR GÖZ KARARI SIVI YAĞ
Yemeğimizi Öncelikle etimizi kavurarak başlıyoruz. Bir tencereye biraz sıvı yağ koyduktan sonra üzerine etlerimizi Boşaltıyoruz ardından etlerimiz renk değiştirene kadar kavuruyoruz. Etlerimizi Biraz kavurduktan sonra üzerine salça tuz ve baharatları ekleyerek karıştırıyoruz.
baharatları eklediğimiz etimizi kavurduktan sonra üzerine taze fasulye lerimizi bekliyoruz. Ardından aynı şekilde. Iyice karıştırıyoruz. Akabinde domates lerimizi ekliyoruz. Domates lerimizi de iyice karıştırdıktan sonra yemeğimize bir su bardağı kadar su ekliyoruz Ve yemeğimizi pişirmeye bırakıyoruz.
Yaklaşık 25-30 dakika boyunca piştikten sonra etli taze fasulye yemeğimiz hazır olmuş olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa