Arnavut Ciğeri Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

20 Mart 2020 Cuma

Arnavut Ciğeri Tarifi

Selamlar yemek tarifleri listemizde bugün sizlerle Arnavut ciğeri tarifini paylaşacağım.
Arnavut ciğeri yemeğinizin lezzetli ve kıvamında olmasını istiyorsanız ciğerin taze olmasına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Arnavut ciğeri sağlık açısından oldukça fayda sağlayan lezzetli bir yemektir. Sadece yemeğimizi yaparken her şeyi sırasıyla kıvamında ve ölçüsü ile kullanmaya dikkat etmemiz yeterli.yemeğimizde kuzu ciğeri kullanacağım
Yemeğimizi yapmaya başlamadan önce çiğerleri küp küp doğrayıp güzelce tertemiz yıkıyoruz. Yıkadıktan sonra bir Süzgeç e koyup suyunu süzüyoruz. Ciğerlerin suyu süzüldükten sonra bir tavaya alarak ciğereler suyunu bırakana kadar pişirmeye bırakıyoruz. Bu arada patateslerimizi de küp küp doğradıktan sonra güzelce yıkıyoruz ve bir tavada kızartıyoruz. Patatesler kızartırken suyunu bırakan ciğerlerin üzerine biraz sıvı yağ ekleyerek kavuruyoruz.
Ciğerler kavrulduktan sonra kızarttığımız patatesleri ciğerlerin üzerine ekliyoruz.Patatesleri ciyerlerin üzerine ekledikten sonra üzerine pul biber tuz ve isteğe göre diğer baharatları ekleyip ocakta 2 - 3 dakika Karıştırıyoruz. Arnavut ciğeri yemeğimizi artık servise hazır.
AFİYET OLSUN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa