Domatesin Faydaları - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

16 Mart 2020 Pazartesi

Domatesin Faydaları

Günlük evimizde veya restorantlarda yemek hazırlarken yemeklerde en çok kullandığımız sebzelerden biri olan domates insan sağlığı açısından da oldukça büyük önem taşımaktadır domates vitamin açısından da oldukça zengin bir sebzedir. İçerisinde E A K vitaminleri bulunmaktadır Magnezyum potasyum ve fosfor gibi mineraller bulunmaktadır.
Domatesin en büyük faydası kalbe ve kanadır. Kan üretimini artırır ve kalbi besleyen mineraller sayesinde fayda sağlamaktadır. Damar tıkanıklığına iyi gelir. Kemikleri besler. Sindirimi kolaylaştırır. Kanser riskini azaltır, zayıflamak isteyenlerin mutlaka tüketmesi gereken bir sebzedir. Yağ yakınında etkili rol oynar.
Kalorisi oldukça düşük olmasına rağmen tok tutucu özelliğe sahiptir. A vitamini olduğu için göz sağlığı içinde faydaları vardır. Cilt sağlığı konusunda da etkili bir özelliğe sahip olan domates kan şekerini dengeler. Özellikle tansiyon sorunu yaşayan hastaların tüketmesi gerekir. Çünkü yüksek tansiyonun düşmesini sağlar.
Domates vucuttaki ağrı yapan veya rahatsız eden kasların gevşemesini ve rahatlatmasını sağlar domatesi gün içerisinde aşırıya kaçmayacak şekilde tüketildiği halde vucut sağlığı için olumsuz bir yan etkisi yoktur. Fakat gün içerisinde aşırı tüketildiğinde domatesin içerisinde asit olduğundan dolayı mide yanması veya midede

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa