Köfte Patates Kızartması Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

16 Mart 2020 Pazartesi

Köfte Patates Kızartması Tarifi

Yemek Tarifleri listemizde köfte patates kızartması tarifi var. Köfte patates ikilisinin lezzeti tartışılmaz. Evde sokakta veya lüks restorantlarda sürekli tüketilen güzel bir lezzettir.
Yemeğimizin damak tadına hitap edebilmesi için yapımından kullanacağımız malzemeleri sırasıyla kaullanmaya özen gestemeliyiz.
MALZEMELERİMİZ 400 GRAM AZ YAĞLI YEMEKLİK KIYMA, 1 SU BARDAĞI GARETA UNU,1 YEMEK KAŞIĞI DOMATES SALÇASI, 1 ADET SOĞAN, 3-4 DİŞ SARIMSAK, PUL BİBER, KİMYON, TUZ, ve isteğe göre diğer baharatları kullanabilirsiniz.
Bir kaba kıymayı alıyoruz, sonra soğan ve sarımsağı rendeliyoruz Kıymanın üzerine ekliyoruz, gareta unu salça ve baharatları da ekledikten sonra güzelce kıymayı yoğuruyoruz.
Kıymamızı isteğimiz kıvama getirdikten sonra koymadan küçük küçük parçalar alarak resimde gördüğünüz şekli veriyoruz. Hepsine şekil verdikten sonra bir tavaya yağ koyup kızartıyoruz yağ iyice kızardıktan sonra içerisine köfleri atıyoruz. Köfteler kızarınca bir tabağa alıp patateslerimizi kızarmış yağda kızartıyoruz.
Kızarmış patateslerimizi de yağın içerisinden çıkarıp tabağa alıyoruz ve köfte patates yemeğimiz hazır. AFİYET OLSUN :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa