Ev Yapımı Tulumba Tatlısı Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

27 Mart 2020 Cuma

Ev Yapımı Tulumba Tatlısı Tarifi

Merhaba tatlımı tatlı lezzetli mi lezzetli bir tatlı tarifini paylaşacağım.
Evde Tulumba tatlısı nasıl yapılır yaparken hangi püf noktalarına dikkat edilmeli. Diğer tatlılarda olduğu gibi gibi tulumba tatlısınında püf noktası şerbeti ve hamuru istenilen kıvamda olursa tatlımız oldukça lezzetli olur ŞERBETİ İÇİN Bir tencereye 4 SU BARDAĞI şeker koyuyoruz, üzerine 2 SU BARDAĞI SU ekliyoruz ve içine YARIM LİMON ekleyerek şerbetimizi ocağa koyuyoruz yaklaşık 25-30 dakika kadar kanaması yeterli belirnen süre içerisinde şerbetimizi kaynadıktan sonra tatlımızın şerbetini ocaktan alıyoruz.
HAMURU İÇİN: Bir tencereye 3 SU BARDAĞI SU koyuyoruz içerisine yarım çay kaşığı tuz, 1 YEMEK KAŞIĞI MARGARİN ekleyerek kaynaması için ocağa bırakıyoruz su kaynadıktan sonra ocaktan alıyoruz. İçerisine 3 SU BARDAĞI UN ekleyip karıştırıyoruz hamur kıvamına gelene kadar. Sonra hamuru tekrar ocağa alıyoruz ve karıştırarak 5 dakika kadar pişiriyoruz hamurun rengi dönene kadar. Hamurumuzun rengi döndükten sonra hamurumuzu tekrar ocaktan alıyoruz hamuru ocaktan aldıktan sonra mutlaka 5 dakika dinlenmeye bırakıyoruz hamurumuz a 5 ADET YUMURTA yı teker teker ekleyerek mikser yardımıyla karıştırıyoruz.Hamurumuza son olarak 2 ÇAY KAŞIĞI İRMİK ekleyerek karıştırıyoruz ve hamurumuz hazır.
Hazırlamış olduğumuz hamuru bir tulumun içerisine alıyoruz. Geniş ve derin bir tencereye bol miktarda SIVI YAĞ koyup ocakta kızartıyoruz yağımız kızardıktan sonra tulum içerisindeki hamuru tulumu sıkarak ortalama 3 santim uzunluğunda bir mutfak makas yardımıyla kesiyoruz. Hamurumuzun tamamını bu şekilde yağın içerisinde kızarttıktan sonra yağın içerisinden alarak daha önce hazırlamış olduğumuz ve soğumuş şerbetin içine koyuyoruz.
Tulumbaları 2 veya 3 dakika dan fazla şerbetin içerisinde bekletmeyin çünkü çok şerbet çeker ve çok aşırı tatlı olur bunun için 3 dakika bekletmek en ideal zaman.Ev yapımı tulumba tatlımız servise hazır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa