Fırında Patates Biberli Tavuk Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

19 Mart 2020 Perşembe

Fırında Patates Biberli Tavuk Tarifi

Yemek Tarifleri listemizde bu gün fırında Sebzeli tavuk yemeği tarifi var.Millet olarak sebzeli yemeklerde tavuk oldukça çok kullanırız.Bu yemek lokantalarda ve restoranlarda da yapılan hafif ve lezzetli bir yemektir. Tavuk sebze ile yapıldığında sebzeler tavuğa ayrı bir lezzet katmaktadır. Fırında Sebzeli tavuk yemeğimizin malzemelerini paylaşarak yemeğimizi yapmaya başlayalım MALZEMELERİMİZ
3 ADET PATATES, 5 ADET BİBER, 1 ADET PARÇALANMIŞ TAVUK (İSTEĞE GÖRE SOĞAN VE DOMATES KULLANABİLİRSİNİZ) , PUL BİBER, KİMYON, TUZ, KARABİBER. Yemeğimimizde kullanacağımız tavuğu göz kararı parçalayıp güzelce yıkıyoruz. Aynı şekilde patates ve biberleri de yıkıyoruz.
Yıkama işlemi bittikten sonra fırına atacağımız borcamın altını biraz sıvı yağla yağlıyoruz. Malzemelerimizi içerisine koyup üzerine baharatları ekledikten sonra karıştırıyoruz.
Daha sonra önceden 190 dercede ısınmış olan fırınımızın içerisine tepsiyi koyuyoruz. Yemeğimiz bir buçuk sat pişmesi lazım. Yemek pişmeye yakın biberlerimizin ekleyip 15 dakika daha pişirmeye bırakıyoruz. Yemeğimiz hazır AFİYET OLSUN :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa