Kış Salatası Nasıl Yapılır? - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

16 Mart 2020 Pazartesi

Kış Salatası Nasıl Yapılır?

Kış aylarında Yemek sıralarının olmazsa olmaz salata çeşitlerinden bir tanesi de kış Salatasıdır.
Kış Salatası yapımı kolay lezzetli bir salata olup yenilen yemeklerin sindirilmesinde de etkilidir. Salata sindirim sistemi açısından etkili olduğu gibi zayılatıcı özelliği vardır. Salata da kullanılan sebzelerin içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verdirme özelliği olan sağlıklı bir yiyecektir. Şimdi rengarenk sebzelerden yapacağımız Salata mızın malzemelerini sizlerle paylaşıp yapmaya başlayalım.
MALZEMELERİMİZ 2 ADET HAVUÇ,BŞR ADET TURP, 1 ADET KÜÇÜK KIRMIZI LAHANA BİR DEMET MAYDANOZ, BİR DEMET MARUL, BİR DEMET ROKA, BİR DEMET TERE OTU, (İSTEĞE BAĞLI SOĞAN BİEBER KULLANABİLİRSİNİZ)
Salatamıza başlamadan önce sebzelerimizi bol su ile güzelce yıkıyoruz. Ardından salata mızı yapacağımız kabın icerisine, marul ları elimizle küçük küçük koparıp koyuyoruz. Marul ları elimizle koparma ımızın nedeni marul da bulunan vitamin ve demirin kaybolmaması için elimizle yapıyoruz.
Sonra havuçlar rendeliyoruz, havuçları rendelerken rendenin en ufak bölümünü kullanmamaya özen gösterelim çünkü çok küçük rendelendiği zaman su haline gelir hem lezzet hemde vitamin kaybına neden olamaması rendenin büyük bölümünü kullanalım.
Adından kırmızı lahanayı aynı şekilde rendeliyoruz. Kırmızı lahanayı bıçakla da yapabiliriz,son olarak turpumuzu rendeliyoruz. Ardından maydanoz, tere otu ve rokayı da doğradıktan sonra üzerine biraz zeytinyağı limon ve tuz ekleyerek salatamızı tamamlamış oluruz AFİYETLER OLSUN :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa