Sucuklu Kaşarlı Yumurta Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

9 Mart 2020 Pazartesi

Sucuklu Kaşarlı Yumurta Tarifi

Selamlar sizlerle bu gün kahvaltı sofralarının olmazsa olmaz lezzetlerinden biri olan sucuklu Kaşarlı Yumurta Tarifini paylaşacağım.
Özellikle pazar günleri ailenin bütün bireyleri veya kahvaltıya gelen misafirlerle severek yediğimiz sucuklu yumurta restorantların kahvaltı menüsünde oldukça sevi en bir yemektir.Şimdi sucuklu Kaşarlı Yumurta mızın malzemelerini paylaşarak yapmaya başlayalım.
MALZEMELERİMİZ YUMURTA SUCUK KAŞAR TEREYAĞI Ben iki kişilik yapacağım için resimde gördüğünüz malzemeler yeterli.
Bir tavaya göz kararı tereyağı koyup ocağın altını açıyorum. Tavandaki yağ iyice eriyip kızarnası lazım aksi takdirde yumurta kaşar ve sucuk yağ çeker yaptığımız yemeğin kıvamını ve lezzetlini tutturamayız.
Yağımız iyice eriyip kızardıktan sonra yağın içerisine sucukları tavaya diziyoruz. Sucukları yaklaşık 1,2 dakika kızardıktan sonra sucukların diğer tarınında kızarması için hepsini Çeviriyoruz.
sucukların her iki tarafı iyice kızrdıktan sonra yumurtaları sucukların üzerine kırıyoruz. Kşar hemen erdiği için kaşarı en son ekliyoruz tavaya.
Evet yumurtaları kırdıktan sonra yumurtalar yarım pişmeye yakın son olarak üzerine kaşarlarımızı da ekleriz ve 1 dakika kızardıktan sonra üzerine pul biber tuz İsteğe gör baharatları ekledikten sonra ocağın altını kapatıyoruz.
AFİYET OLSUN :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa