Sütlü Türk Kahvesi Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

8 Mart 2020 Pazar

Sütlü Türk Kahvesi Tarifi

Merhabalar Bugün sizlerle Türk toplumu tarafından sevilerek tüketilen içeceklerden biri olan Kahvesi insan sağlığı açısından oldukça faydalı bir içecektir özellikle gece mesaisinde çalışan işçilerin daha çok tükettikleri Türk kahvesi uykuyu kaçırır.
Kahvenin birçok faydası vardır Bunlardan bazıları:sindirimi kolaylaştırır, yorgunluğu,alır, böbrek taşı sorunu yaşayanlar için de oldukça büyük önem taşıyan Türk kahvesi böbrek taşını düşürmeden büyük rol oynar.
Kanser riskini azaltır, ve kemik geçimine iyi gelir. Daha birçok şey sayabiliriz.Kahve bir çok şekilde yapılabilir. Sizlerle Sütlü Türk Kahvesi tarifini paylaşacağım. Öncelikle bir cezveye 2 fincan süt eklenir ocağın altını yakarak ocağa konur. Ardından üzerine kahve ve şeker eklenir.Burada bir püf noktasını paylaşmak istiyorum.
Kahvenin kıvamını ve lezzetini yakalamak için yapmamız gereken en önemli şey kahve pişene kadar kpürene kadar karıştırmak gerekir. Kahve köpürdükten sonra köpüğü yarısını kahve ile birlikte bir fincana dıldurulur.
Ardından biraz daha kaynatılır iyice köpürdükten sonra geri kalan kahveyi diğer fincana doldurduktan sonra Sütlü türk kahvemizi lokum veya çikolata ile afiyetle içebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa