Türlü Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

27 Mart 2020 Cuma

Türlü Tarifi

Bu gün sizlere nefis bir yemek olan türlü yemeğini yapacağım.
Tür yemeği İsteğe göre birçok sebzeden yapılan hafif ve kolay bir yemektir. Ancak ben bu türlü yemeğimi domates biber ve patatesten yapacağım. Türlü yemeği misafir ağırlamak için ideal bir yemek olsada sabah kahvaltılarında yapılan ve tüketilen lezzetli bir yemektir. MALZEMELERİMİZ 3 ADET PATATES, 3 ADET DOMATES, 6 ADET BİBER. TUZ, PUL BİBER, Yemeğimizde kullanacağımız sebzeleri bo su ile yıkıyoruz ardından patatesleri küp küp doğruyoruz biberleri de göz kararı doğruyoruz. Patates ve biberleri doğradıktan sonra domateslerin kabuklarını soyup doğruyoruz. Doğrama işleminden sonra bir tavaya sıvı yağ ekleyip doğramış olduğumuz patates ve biberleri kızartıyoruz.
Patates ve biber lerimizi kızardıktan sonra, kızarttığımız patates ve biberleri bir tabağa alıyoruz, ardından yemeğimizde kullanacağımız bir tavaya biraz sıvıyağ ekleyip domateslerimizi ekliyoruz.
Domatesler pişmeye yakın üzerine kızartmış olduğumuz patates biberleri ve baharatları ekleyerek yaklaşık 5 dakika kısık ateşte pişiriyoruz. yemeğimiz kısık ateşte 5 dakika piştikten sonra ocağımızın altını kapatarak yemeğimizi servis edebiliriz.
Afiyetle yiyin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa