Zeytinyağlı Kuzu Etli Taze Fasulye Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

10 Mart 2020 Salı

Zeytinyağlı Kuzu Etli Taze Fasulye Tarifi

Merhabalar yemek tarifleri listenizde bugün zeytinyağlı kuzu etli taze fasulye yemeğinin tarifini püf noktaları ile birlikte sizlerle paylaşmaya çalışacağım.
Bu yemeğimizin lezzetini ve kıvamını yakalayabilmek için yemeğimiz de kullanacağımız fasulyelerin gerçekten de taze olmasına özen gösterelim. Yemeğinizi yaparken yemekte kullanacağımız malzemeleri sırasıyla kullandığımız sürece yemeğimiz istediğimiz lezzette olur. Taze fasulye yemeği özellikle diyet yapanların çok tükettiği hafif ve lezzetli bir yemektir. Yemeğimize başlamadan önce taze fasulyenin faydalarından kısaca bahsetmek istiyorum.Taze fasulye kemik gelişimi açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Sindirim sistemini kolaylaştırır. Hazımsızlığı giderir, Taze fasulye kolesterolü dengelemeye oldukça yardım eden önemli bir sebzedir. Taze fasulyenin sağlık açısından daha birçok faydasını sayabiliriz. Şimdi yemeğimizi yapmaya başlayalım. MALZEMELERİMİZ 500 KUŞBAŞI KUZU ETİ 1 ADET KURU SOĞAN 4 ADET SİVRİ BİBER 4 ADET DOMATES ZEYTİNYAĞI İSTEĞE GÖRE SARIMSAK VE BAHARATLAR
İlk önce tencereye etleri koyuyoruz ardında 1 bardak su bardağı ekleyerek pişirmeye bırakıyoruz. Bu arada fasulyelerimizi güzelce yıkayıp iki veya üç barçaya bölüyoruz. Fasulyelerimizin tamamını uçlarından temizleyip böldükten sonra biber ve domateslerimizi yıkayıp doğradıktan sonra, yemeğimizi yapacağımız tencereye 3veya 4 yemek kaşığı zeytin yağı koyup suyunu çekmiş olan etlerimizi içerisine koyuyoruz.
Ardından soğan ve biberleri ekleyip KAVURUYORUZ, Biraz kavurduktan sonra domatesleri ekliyoruz ve 3 4 dakika kavurduktan sonra son olarak Fasulyelerimizin tencereye ekleyip tencerenin kapağını kapatıyoruz. Yemeğimiz kısık ateşte 25 - 30 dakika pişirmeye bırakıyoruz sonra yemeğimizi kontrol ediyoruz Fasulyelerimiz pişmemişse karıştırıp 5 dakika pişirmeye bırakıyoruz. Yemeğimiz servise hazır.
AFİYET OLSUN :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa