Çay Bardakları Modelleri - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

25 Nisan 2020 Cumartesi

Çay Bardakları Modelleri

Millet olarak günlük hayatımızda en çok tükettiğimiz içeceklerden birisi de şüphesiz ki çaydır. Sabah kahvaltılarının olmazsa olmazıdır. Çay tiryakiliği olan bir insan gün içerisinde en az 3 veya 4 defa çay içme isteği duyar. Yıllardır cam bardakta içilen çay son zamanlarda porselen bardak hatta kağıt bardakları da bile içilmeye başlandı. Ama şunu belirtmek isterim ki çay mutlaka cam bardakta içilmeli, çay porselen bardak kağıt bardak veya diğer bardak çeşitlerinde de içilebilir ancak cam bardakta içilen çayın tadı ve lezzeti bambaşkadır.
Peki neden çay cam bardakta içilmeli? cam bardak porselen kupa veya kağıt bardaklara göre kesinlikle en sağlıklı üründür. Cam bardakta çay kolay kolay soğumaz ancak porselen bardaklarda çabuk soğur ve kesinlikle cam bardakta içtiğimiz çayın tadını porselen bardakta alamayız. Kağıt bardağa gelince, kağıt bardakta içilen çayın tadını almamakla beraber sağlık açısından da oldukça tehlike arz etmektedir.
Çok mecbur kalmadığını durumda, her zaman cam bardak tercih edilmelidir. Cam bardakta diğer bardaklarda olduğu gibi çayın lezzeti ve tadı kaybolmaz, çay bardaklarının söyle bir özelliği de var. Çay bardağının üst kısmı çay içildiği zaman çayı ılık hale getirmesi ile birlikte alt kısmında da çayın sıcak kalmasını sağlayacak özelliklerde üretilmiştir.
Yine şunu da belirtmek isterim ki her cam bardak kalitelidir veya sağlıklıdır diye bir şey yok. Özellikle cam bardak ile ilgili özellikle kış aylarında hemen hepimizin başına bu olay gelmiştir. Kışın cam bardaklar soğuktan çok çabuk etkilenirler çoğu zaman bardağa çay döktüğümüz zaman bardağın çat diye kırıldığı zamanlar oluyor hatta bazı durumlarda elimizde iken bardağın kırıldığı zamanlarda olmuştu. Bu durm ciddi yanıklar sebebiyet vermektedir.
Bu da şu anlama geliyor ki kış aylarında sıcak sudan çaydan etkilenen bardakların çok da kaliteli olduğu söylenemez, bu tür olaylarla karşılaşmamak için mutlaka kaliteli sağlam üretim yapan markaları tercih etmemiz gerekiyor. Bu konuda da resimlerde de gördüğünüz gibi birbirinden şık değişik desen ve modelleri ile göz kamaştıran çay bardaklar Acar Home markasının en yeni en trend ürünleridir.
Son yıllarda çay bardaklarında da oldukça değişik tasarımlarda üretim yapan Acar home kalite ve Güven konusunda tercih edilebilecek nadir markalardan bir tanesidir. Kahvaltılarınızda çayın tadına varabilmek için ve kahvaltı masallarınızı şık gösterecek çay bardaklarını temin edebilmek için Acar Home mağazalarını ziyaret edebilir.
zevkinize göre kaliteli sağlam ve kullanışlı bardak modellerini uygun fiyata alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa