Domatesli Taze Fasulye Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

17 Nisan 2020 Cuma

Domatesli Taze Fasulye Tarifi

Sizlerle muhteşem lezzeti ile damak larda tat bırakan bir yemek olan zeytinyağlı taze fasulye tarifini paylaşacağım. Zeytinyağlı taze fasulye yemeğimiz oldukça hafif ve yapımı da rahat ve kolay olan bir yemektir. Yemeğinizin kıvamında ve lezzetli olmasını istiyorsanız sebzelerin taze olmasına ve ölçülü kullanmaya özen gösteriniz.
MALZEMELERİMİZ 1 KİLO YEŞİL FASULYE, 3 ADET DOMATES, 2 ADET SOĞAN, 3 DİŞ SARIMSAK, 1 YEMEK KAŞIĞI SALÇA, YARIM ÇAY BARDAĞI ZEYTİNYAĞI, GÖZ KARARI TUZ, PUL BİBER. Öncelikle yemeğimiz de kullanacağımız sebzeleri güzelce yıkadıktan sonra doğruyoruz. HAZIRMAMA AŞAMASI Tenceremize ocağa alarak ocağımızın altını açıyoruz, zeytinyağı mızı tencereye koyup içerisine sarımsak ve soğanlarımızı ilave ederek soğanlarımızı rengi dönene kadar kavuruyoruz.
Sonra içerisine salça ilave edip biraz daha kavurduktan sonra tencereye taze tasulyeleri koyuyoruz, fasulyelerin üzerine de domatesleri ilave ediyoruz ve üzerine tuzunu ilave ettikten sonra bir çay bardağı su ekleyerek tencerenin kapağını kapatarak pişirmeye bırakıyoruz. Yemeğimizi arada karıştırarak yaklaşık 30 dakika piştikten sonra yemeğimizi afiyetle yiyebiliriz.
Afiyet olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa