Tığ Oyası Örnekleri ve Yazma Modelleri - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

4 Nisan 2020 Cumartesi

Tığ Oyası Örnekleri ve Yazma Modelleri

Asırlardır hiçbir zaman değerini ve önemini kaybetmeyen bir sanat olan el işi sanatı günümüzde de oldukça değerli ve önemli bir konuma sahiptir. El işi sanatının birçok çeşidi vardır halı dokuma kilim dokuma yazma kenarları yapma havlu kenarları ve benzeri el sanatı ile yapılan birçok ürün vardır. Saydıklarım el işi sanatları içerisinde Oya sanatı olarak bilinen bu sanat insanların içlerinden geldiği gibi duygu ve düşüncelerini aktararak yaptıkları duygusal ve doğal bir iştir. Sizlerle paylaştığım yazma modelleri kenarları tamamen el emeği ile binbir emek verilerek yapılmıştır. Birbirinden farklı ve şık yazma modelleri çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz ürünlerinden dır. Görmekte olduğunuz ya da yazma modellerini yaparak geçimini sağlayan birçok insan vardır. Birçok insana maddi açıdan olanak sağlayan elişi sanatı çoğu insan için de boş zamanlarını değerlendirmek için hobi olarak yaptıkları bir sanattır. Yani elişi sanatı her açıdan insan için önemli ve katkı sağlayıcı bir sanattır.
Çeyiz dizen bayanların sandıklarında onlarca çeşidi bulunan yazma modellerinin çeyizlerinde en önemli tamamlayıcı çeyiz eşyalarının dandır. Hepimizin de bildiği gibi hazır ürünlere göre emek verilerek çaba sarf ederek yapılan her şey insan için daha önemli ve daha değerlidir. Görmekte olduğunuz yazma modelleri günlük hayatta ev içerisinde severek kullandıkları ideal modellerdir.
Özellikle Anadolu kadınlarının evlenmeden önce çeyiz için yaptıkları onlarca yazma modellerini evlendikten sonra evine gelen misafirlerine hediye ettiği değerli ve ideal bir hediyelik eşyadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa