Fırında Tavuk Çöp Şiş tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

6 Nisan 2020 Pazartesi

Fırında Tavuk Çöp Şiş tarifi

Selamlar yemek tarifleri listemizde bugün tavuk çöp şiş yemeğimiz var.
Tavuk çöp şiş yemeğimizi tavuğun göğsünden yapıyoruz. Tavuk çöp şiş yemeğinin kıvamını ve lezzetini tutturabilmek için yemekte kullanılan sebzelerin ve malzemelerin mutlaka orantılı ve kıvamında kullanılmasına dikkat etmemiz gerekiyor.
MALZEMELERİMİZ 1 ADET TAVUK GÖĞSÜ, 7 ADET SİVRİ BİBER, 15 ADET ÇERİ DOMATES, 1 YEMEK KAŞIĞI DOMATES SALÇASI,YARIM ÇAY BARDAĞI SIVI YAĞ 1 YEMEK KAŞIĞI BİBER SALÇASI,1 YEMEK KAŞIĞI YOĞURT, 1 TATLI KAŞIĞI PUL BİBER, 1 TATLI KAŞIĞI KEKİK, 1 ÇAY KAŞIĞI KİMYON, 1ÇAY KAŞIĞI KARABİBER, 1ÇAY KAŞIĞI İSOT, 1 TATLI KAŞIĞI TUZ.
HAZIRLANIŞI Tavuk çöp şiş yemeğimize öncelikle tavuk göğsünü küp küp doğrayarak başlıyoruz. Doğradığımız tavuk göğsünü güzelce yıkıyoruz ardından bir kaba alarak yukarıda yazdığım malzemelerin hepsini üzerine ekleyerek, güzelce harmanlıyoruz.
Tavuk göğsünü güzelce soslayıp terbiyesini verdikten sonra yaklaşık 1 saat dinlenmesi için dolaba bırakıyoruz. Dinlendirdiğimiz tavuk göğsünü yukarıda resimlerde gördüğünüz gibi domates ve biberle sırasıyla şişe diziyoruz.
Bütün tavuk göğsünü ve domates ve biberleri sırasıyla şişe dizdikten sonra fırına atacağımız tepsinin altına biraz yağ sürerek Hazırlamış olduğumuz şişleri tepsiye diziyoruz. Ardından 200 derecede ısınmış olan fırına tepsimizi atıyoruz.
Tepsiyi fırına attıktan sonra kontrollü bir şekilde 10-15 dakikada bir tepsinin içerisinde bulunan çöp şiş lerimizi çeviriyoruz. Yaklaşık 40-50 dakika boyunca şişleri çevirerek pişiriyoruz,çöpşişleri çevirmemiz in nedeni çöp şişlerimizin her tarafını eşit şekilde pişmesini sağlamak için çeviriyoruz. Çöp işlerimizi sırasıyla hepsini çevirip her tarafının piştiğin den emin olduktan sonra tepsimizi fırından çıkarıyoruz. Fırında tavuk çöp şiş yemeğimiz hazır.
Afiyet olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa