Güneş Gözlüğü Alırken nelere dikkat edilmeli? - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

26 Nisan 2020 Pazar

Güneş Gözlüğü Alırken nelere dikkat edilmeli?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte güneş gözlükleri raflarda yerini almaya başladı güneş gözlükleri genellikle yaz aylarında güneşten korunmak için takılan bir aksesuar olmasıyla birlikte kombin tamamlayıcı önemli bir aksesuar dır. Bazı insanlar yaz kış güzel güneş gözlüğü takmaktadır lar, yani güneş gözlüğü sadece yaz aylarına özel bir aksesuar değildir. Güneş gözlükleri yazın insanları güneşin zararlı ışınlarından koruduğu gibi kış aylarında da yağmurdan veya sert soğuk havalardan etkilenmemesi yönünde oldukça Koruyucu bir aksesuar dır. Güneş gözlüğü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken çok önemli birkaç husus vardır.
Öncelikle dikkat etmemiz gereken konu alacağımız Güneş gözlüğünün göz sağlığı açısından oldukça önem arz etmektedir. Eğer alacağımız güneş gözlüğümün camı kalitesiz ise kesinlikle o gözlükten hiçbir şekilde memnun kalmazsanız. Çünkü kalitesiz olan gözlük camları gözlere ciddi zararlar verebilir ve gözlerde bozukluklara yol açabilir.
Bunun için güneş gözlüğü seçimi yaparken mutlaka camın kaliteli ve gözleri rahatsız etmeyecek özelliklerde olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü en önemli organımız olan gözlerimizin hiçbir zaman olumsuz yönde etkilenmesine istemeyiz. Peki kaliteli bir gözlük seçimi yapmamız için ne yapmamız gerekiyor.
Diğer konulardaki yazılarımda da belirttiğim gibi böyle durumlarda mutlaka ön planda olan markaları tercih etmemiz gerekiyor veya daha önce ürünü alıp Kullandığınız bir markayı tercih edebilirsiniz. Etrafımızda kaliteli sağlam ve sağlık açısından hiçbir şekilde sorun yaratmayacak ürünler satan çok güvenilirnmarkalar vardır. Bu markalardan bir tanesi de kuşkusuz ki Police markasıdır.
Police kaliteli ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilemeyecek gözlük modelleri üreterek dünya genelinde ismini duyurmuş güvenilir bir markadır. Kısacası gözlük seçimi yaparken gönül rahatlığıyla Police markasını tercih edebilirsiniz. Güneş gözlüğü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken gereken bir diğer husus ise yüz şekline göre seçim yapmak. Peki hangi yüz şekillerine göre hangi gözlüğü seçmemiz gerekiyor.
Bu konularla ilgili elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Öncelikle yuvarlak yüz şekline sahipseniz kesinlikle yuvarlak şeklindeki gözlüklerden uzak durmanız ve çerçevesi büyük gözlük tercihi yapmamanız, gerekiyor çünkü yuvarlak yüzlü insanların çerçevesi büyük model olarak da büyük olan güneş gözlüklerini kullandığı zaman gözlüğün büyük olmasından dolayı yüzü tamamen kapatır,ve bu durumda yüzünüzü ikinci planda bırakıp ve gözlüğün yüz şeklinize uyumsuz olduğunu ortaya koymaktadır.
Kısacası yüz şekliniz yuvarlak ise daha çok dikdörtgen veya kare şeklindeki gözlük modellerini tercih edebilirsiniz. Bazı Bazı insanların yüz atları ovaldir, bu yüz hatlarına sahip olan insanlar her çeşit gözlük takabilirler dikdörtgen yuvarlak ve benzeri gözlükleri tercih edebilirler.
Çünkü bu yüz hatlarına sahip olan insanlara her model güneş gözlüğü modeli uyar. Başka bir yüz şekline Bazı insanların yüz şekilleri Keskin yani göz altlarında çenelerine doğru genişleme ve çene kemiklerinin iri olan yüz şekline sahip insanlar daha çok yuvarlak gözlük modellerini tercih edebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa