Mantarlı Tavuk Sote Tarifi - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

19 Nisan 2020 Pazar

Mantarlı Tavuk Sote Tarifi

Selamlar bugün sizlere nefis bir mantarlı tavuk sote tarifini vereceğim. Mantar insan sağlığı açısından oldukça faydalı bir sebzedir.
Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olup insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen birçok hastalığa karşı etkili bir sebzedir. Şimdi mantarlı tavuk sote yemeğimizin malzemelerini sırasıyla paylaşarak yemeğimizi yapmaya başlayalım. MALZEMELERİMİZ 1 YEMEK KAŞIĞI TEREYAĞI, 2 YEMEK KAŞIĞI SIVIYAĞ, 750 GR. TAVUK GÖĞSÜ, 15 ADET MANTAR, 5 ADET YEŞİL BİBER, 2 ADET KAPYA BİBER, 3 DİŞ SARIMSAK 3 ADET DOMATES, TUZ, KARABİBER, PUL BİBER.
HAZIRLANIŞI Bir tavaya tereyağı ve sıvı yağımızı ilave ediyoruz yağımız kızarana kadar biz de diğer malzemelerimizi hazırlıyoruz. Öncelikle domates, biber tavuk göğsü ve mantarları mızı güzelce yıkıyoruz. Malzemelerimizi yıkadıktan sonra tavuk göğsünü küp küp doğruyoruz, mantarlarda tavuk göğsü büyüklüğünde olacak şekilde doğruyoruz, biber lerimizi küçük küçük doğruyoruz domatesleri rendeliyoruz. Yağımız biraz kızardıktan sonra küp küp doğradığımız tavuk göğsünü yağın içerisine ilave ederek kavuruyoruz.
Tavuklarımız biraz kızardıktan sonra üzerine birbirlerimizi ekleyip yaklaşık bir 2 dakika boyunca kavuruyoruz, ardından üzerine mantar larımızı ekleyip güzelce kavuruyoruz. Mantarlar suyunu bıraktıktan sonra üzerine domates ve baharatlarla birlikte sarımsağı da ekleyip pişirmeye bırakıyoruz yaklaşık 10 dakika boyunca kavurup pişirdikten sonra yemeğimiz hazır olmuş olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa