Kranpon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

9 Mayıs 2020 Cumartesi

Kranpon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Merhabalar Bugün sizlerle futbolcuların kesinlikle giymeden sahaya çıkamadıkları bir ürün olan krampon, bir futbolcunun saha içerisindeki performansını hareketlerini etkileyen çok önemli bir ayakkabı çeşididir. Futbolcular saha içerisinde koşarken çalım atarlarken bir futbolcunun sahada performansını yeteneğini gösterebilmesi için mutlaka kaliteli rahat ve sağlam bir krampona ihtiyacı vardır. Bir futbolcu istediği kadar yetenekli olsun dünyanın en iyi futbolcusu olsun ama saha içerisinde top oynarken giydiği ayakkabı ayak yapısına uygun değilse veya giydiği ayakkabı ayağını sıkıyorsa hareketlerini kısıtlıyorsa kesinlikle o futbolcu O gün o yeteneğini o performansını ortaya koyamaz.
İşlerimizden artan zamanlarda bizler de bazen futbolcular gibi halı saha maçları yapıyoruz. Peki krampon seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Alacağımız krampon nasıl özelliklere sahip olmalıdır. Bu konularla ilgili yardımcı olmaya çalışacağım. Krampon seçimi yaparken alacağınız kramponu nerede giyeceksiniz kramponu giyeceğiniz saha suni çim mi yoksa gerçek çim mi zemini sert mi yumuşak mı kısacası sahanın zemine göre sahada kullanılan çime göre ayakkabı seçimi yapmak gerekir.
Eğer krampon giyeceğiniz saha suni çim ise plastik tabanlı plastik çivili krampon modelleri tercih edebilirsiniz bu tarz krampon suni çim halı sahaları için ideal dır. Fakat gerçek kim bir sahada giyeceksiniz metal çivili krampon çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Eğer top oynayacağınız sahanın zemini yumuşak ise ayakkabının altında bulunan dişler çok sivri olmaması gerekiyor. Biraz daha geniş tabanlı krampon seçimi yapmanız gerekiyor. Gelelim krampon seçiminde dikkat etmemiz gereken en önemli konuya krampon seçimi yaparken mutlaka alacağınız ayakkabının ayak yapınıza uyum sağlaması gerekiyor, günlük hayatta giydiğimiz ayakkabılara nazaran krampon seçimi yaparken daha çok dikkat etmemiz gerekiyor.
Çünkü çünlük kullandığımız ayakkabılarda genellikle yürüyüş yaparız, işe gideriz, ya da günlük faaliyetlerimizi yürütürken kullanırız. Ama krampon için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Çünkü krampon giydiğini zaman saha içerisinde koşuyoruz futbol oynarken ayaklarımız ister istemez oynadığımız oyundan etkileniyor bunun için krampon seçimi yaparken mutlaka ayaklarımızın içerisinde rahat edebileceği özelliklerde krampon olması gerekiyor. Bir kramponda olması gereken özellikleri bir arada bulabileceğiniz bir marka tercihiniz olmalıdır.
Bu konuda size Nıke markasını tavsiye edebilirim. Herkesin de bildiği gibi dünyanın en iyi spor ayakkabı üretimi yapan markalarından bir tanesi dir. Çünkü Nike ayakkabı üretimi yaparken hiçbir detayı gözden kaçırmadan üretim yapmaktadır. Krampon seçiminde Nike markasını tercih edebilir ayak yapınıza uygun zevkinize uygun krampon çeşitlerini Nike mağazalarından temin edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa