PUMA ÇOCUK AYAKKABI MODELLERİ - Moda Hobi

Flaş Konular

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor

19 Mayıs 2020 Salı

PUMA ÇOCUK AYAKKABI MODELLERİ

Dünyadaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız için her zaman özen göstererek titizlikle her şeylerini karşılamak çabası içerisindeyiz. çocuklarımızın yeni doğduğu günden itibaren sağlıklı olmaları için giyimlerine beslenmelerine oldukça dikkat ederiz. Çocuklarımız yürümeye başladıktan sonra ihtiyaç duydukları en önemli parçalardan biri olan ayakkabı seçiminde de yine anne ve babalara çok iş düşüyor. Çünkü çocuklar yürümeye başladıktan sonra ileriye yönelik çocuğunuzun sağlığı için ve hareketlerini kısıtlamayacak bir ayakkabı tercihi yapmamız gerekiyor. Bir anne ve baba çocuğu için ayakkabı seçimi yaparken mutlaka çok dikkat etmesi gerekiyor çünkü çocuklarımıza alacağımız kalitesiz ve ayağına uyum sağlayamayan bir ayakkabı çocuğumuzun hareketlerini kısıtlar ve gelişiminde olumsuz etkiler yaratabilir. Bunun için çocuklarımızın bu tür sorunlarla karşılaşma ması için anne ve babalara çok iş düşüyor. Peki ayakkabı seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? 

1). Marka
Özellikle çocuğunuz için ilk defa ayakkabı alıyorsanız kesinlikle bildiğiniz bir markanın ayakkabısını tercih edin. Çünkü bilmediğiniz bir markadan alışveriş yaptığınız zaman alacağınız ürünün ne kadar kaliteli olup olmadığını bilemezsiniz ve o ayakkabıda ne tür malzemelerin kullanıldığını bilmediğimiz için alacağınız yanlış bir ayakkabıdan dolayı çocuğunuzun sağlığını riske atmayın . Ayakkabı sektöründe kalitesini markasını müşterilerine kanıtlamış birçok marka vardır.
Bunlardan bir tanesi de şüphesiz ki Puma markasıdır Puma kaliteli üretim yapan ve dünyanın birçok yerinden milyonlarca müşteri kitlesi bulunan ve çok tercih edilen bir marka olan Puma yı tavsiye edebilirim.. ocuğunuzun yürürken rahat edebilmesi için hareketlerinin kısıtlanması için gönül rahatlığıyla bu markayı tercih edebilirsiniz. Puma ayakkabıları oldukça rahat kullanışlı ve sağlık açısından kesinlikle hiçbir problem yaratmamaktadır. Ayakkabıda kullanılan kaliteli malzemelerden dolayı yürürken koşarken hiçbir şekilde rahatsızlık hissettiremez. 

2). Denemeden Almayın.


 Çocuğunuz için alacağınız ayakkabının markasına karar verdikten alacağınız ayakkabıyı çocuğunuzun ayağına giydirmeden kesinlikle almayın. Tercih ettiğiniz ayakkabıyı çocuğunuzun ayağına giydirdikten sonra mutlaka elinizde parmak uçlarını ve topuk topuk bölümünü kontrol edin. Kontrol ettiğinizde parmak uçlarında En az 1 parmak boşluk olması gerekiyor. Eğer alacağınız ayakkabı çocuğunuzun ayağına giydirdikten sonra parmak uçlarında veya kenarlarda topuk bölümünde biraz boşluk yok ise o ayakkabıyı almayın, çünkü çocuğunuzun ayağına dar gelen bir ayakkabı içerisinde çocuğunuz hiçbir zaman rahat etmez, rahat yürüyemez ve adımlarını düzgün atamaz bunun için mutlaka ayakkabıyı giydirdikten sonra kontrol etmeniz gerekiyor. 

3).Ayakkabıda kullanılan malzemeleri kontrol edin,

Çocuğunuz için ayakkabı seçimi yaparken her ne kadar bildiğiniz marka da olsa alacağınız ayakkabıda kullanılan malzemeleri kontrol edin. Örneğin çocuğunuza yazdık bir ayakkabı alıyorsanız mutlaka ayakkabıda kullanılan kumaşın hava alması gerekiyor. Eğer ayakkabıda kullanılan kumaş kalitesiz ise zamanla aşınır yıpranır ve hava almadığı için terleme yaparak çocuğunuzun ayağında yaralanmalara yol açabilir dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise ayakkabı içerisinde kullanılan tabanın esnek ve yürüyüş esnasında çocuğunuzun ayak yapısına uyum sağlayacak yumuşaklıkta olması gerekiyor. Kısacası ayakkabı içerisinde kullanılan malzemenin Ortopedik ve esnek olması gerekiyor. Ayakkabının alt kısmında kullanılan taban da  aynı şekilde esnek ve ayak yapısına uyum sağlayacak özelliklerde olması gerekiyor

Garantisini isteyin, 

Çocuğunuz için aldığımız ayakkabının Garanti belgesini mutlaka mağaza sorumlusundan isteyin Çünkü her ne kadar güvendiğimiz ve bildiğimiz marka da olsa bazen ayakkabı üretimi esnasında ayakkabıda fabrika hataları görülebilmektedir. Bu tür durumlarda elinizdeki garanti belgesi ile birlikte aldığınız mağazaya ayakkabıyı tamiri veya iadesi için başvurabilirsiniz. Bunun için alacağınız ürünün garantisinin elinizde olması müşteri açısından her zaman avantajlıdır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sponsor Bağlantılar

Anasayfa